Jak na vlastní web


Uznávám věta “jak na něco” by měla být skoro zakázaná;) Pojďme se podívat na možnosti vytvoření jednoduchého webu typu “skauti XY”, “tábor XY”, “spolek xy”.

Rozhodně první a dobrou volbou bude WordPress ideálně na hostingu, kde Vám ho již předinstalovali. Takovou službu nabízí spousta, jak českých, tak zahraničních hostingů. Nejvíce v Česku “forpsi” se kterýma jsem neměl dobrou zkušenost, i když uznávám je to už pěkných pár let. Naopak velmi dobrou zkušenost mám s hostingsolutions.cz – spolehlivý s perfektní podporou, za rozumnou cenu.

Vlastní hosting Vám na rozdíl od “free hostingů” dá nejen větší svobodu ve volbě publikačního sw, ale hlavně nebudou Vaše stránky zapráskány reklamou a dalšími otravnými “radostmi”. Těch několik desetikorun měsíčně za to stojí.

Pokud hledáte trochu jiný přístup, k tvorbě stránek a prezentaci na webu zkuste wix.com. Zde je spousta před připravených šablon a funkcionalita, jde i směrem k eshopům, blogům atp.

Pro nejjednodušší weby, několik stránek,  je tu samozřejmě velký strejda Google i ten už má průvodce. Blogy, no těch je dnes tolik, že si budete muset vybrat sami;) Konečně kdo dnes ještě nepoužívá formuláře Googlu, nebo pozvání na akce skrze FB ?

“Designové skvosty” se spoustou grafiky se dnes neobejdou bez parallaxu a vymazlených CSS. 😉

Pixelpost je dnes definitivně mrtev a máme tu 500px.com , Flicker a podobné služby. Zjevně si nikdo neklade otázku co bude s jejich daty “až to chlapci jednou vypnou”. Konečně kdo nezálohuje ….;)

,

  1. No comments yet.

You must be logged in to post a comment.

%d bloggers like this: