Pereme levněji

Možností, jak snížit svoji spotřebu elektřiny, je velké množství, jedno z nejlevnějších je napouštění teplé vody do pračky. Prostě využijeme teplouDSCN3046 užitkovou vodu (TUV), kterou nám ideálně již nahřálo slunce, nebo kotel. Jak na to ? Jsou samozřejmě na trhu pračky se dvěma přívody pro studenou i teplou vodu, je jich minimum, jsou drahé ale jsou.

Jenže to není to správné ekonomicky výhodné řešení;)

Prostě jen pořídíme obyčejnou termostatickou baterii (s jedním vývodem dolů, tzv. sprchovou) na tenhle vývod se dá jednoduchá redukce a našroubuje se vývod od pračky.

Na termostatické baterii se potom jen před praním nastaví stejná nebo o něco vyšší teplota, než jakou nastavíte na pračce a je hotovo. Do pračky teče teplá voda, šetří se za elektřinu na její ohřev (termostat v pračce prostě nesepne topné těleso) a je to jedno z nejlevnějších úsporných opatření v domácnosti;)

Kutilové ještě můžou do pračky zabudovat vypínač silového okruhu k topnému tělesu a je jistota, že potom už nepojede ani chviličku.

Náklady na úpravu se vrátí nejpozději do 2let na snížení spotřeby elektřiny. (většina praček má těleso s výkonem kolem 2kW a počítal jsem s cenou elektřiny 4,5kč/kWh)