Jaké baterky a nabíječku ?

18680Řešíte jakou použít kombinaci baterky – nabíječka?

Před nedávnem jsme si popsali jakou čelovku a teď jaké do ní baterie ?
Všechny v článku zmíněné čelovky jsou „poháněny“ LiOn akumulátorem velikosti 18650 . Proč tuto velikost a ne jiný ?

Důvodů je více, jednak je to průmyslový standard, který najdete v každé notebookové baterii (správně akumulátoru) a to dokonce několik. Ze starších notebookových baterií se dají jednoduše vykuchat a většinou tam najdete nejméně 4 použitelné. Dalším důvodem je i příznivá cena nových článků jejichž kapacita sice pomalu, ale roste. No a v první řadě 1 tento článek nahradí 4 tužkové články. V součtu napětí a kapacity. A to v podstatně menším objemu a váze. Díky malému objemu a váze se mohou čelovky dělat také menší, konstrukčně odolnější… Když se k tomu připočte počet cyklů(životnost), neexistence paměťového efektu, jde o jednoznačnou volbu, alespoň pro mě. Prostě optimální řešení.

Nevýhody:

Musíte si tyhle články pořídit a k nim i nabíječku.

Kde levně ?

Třeba na DX.com jsou docela oblíbené Trustfire  nebo i tenhle model. K nim je docela doporučovaná tahle nabíječka , která Vám nabije jak AA baterky tak i LiOn 18650, recenze příznivé. Jen musíte použít českou „šňuru k holícímu strojku“ kvůli koncovce, případně nabíjet v autě ze zásuvky zapalovače.

Pokud nakupujete na DX.com či jiných čínských eshopech vřele doporučuji číst vlákno „Nakupování“ nebo obecně diskuzi forum.fotonmag.cz .

Kde v česku?

Možností je více mám dobrou zkušenost s LEDShop.cz

Mají Li-ion akumulátor 18650 Panasonic 3,6V / 3400 mAh jde o akumulátor bez ochrany, ale pro popisované čelovky je v pohodě ty mají vlastní vestavěné ochrany.

K těmto akumulátorům je třeba i nabíječka, doporučil bych tenhle model za necelé 400Kč. Jde o rychlonabíječku, bez uživatelského nastavení. Samozřejmě jsou i „vypracovanější “ za více korunek.