Jak je to s tou historií ? A jaká bude ?

Co u Vás nového pane Málek ?;)

Tak máme už 2 roky letiště Václava Havla pane Málek;) Oficiální mediální bubliny nám pomalu vyšuměli a jsou placaté jak beton. Ono vůbec bez betonu není pořádných bublin;)  Na Zvědavci je pěkně souhrnný článek o rodině Havlovic a jak to vlastně s restitucemi máme.

No a zatímco v české kotlině stále klid a závětří, jen sotva profouknuté volbami do zastupitelstev obecních. Ve světě nám přituhuje. Amíci nejenže už mají v oblastí vzdušných dronů brutální převahu, ale už i moře jimi chtějí svini ti😉 Ale řeč je o opravdových dronech, dálkově řízených mašinách na zabíjení. Ne vrtulníčcích s gps stabilizací co unesou GoPro kameru.

Kdo by řekl, že v roce 2014 si bude moci každý přenášet živě video ze vzduchu „za pár korun“ na několik km ? Před 10 lety sci-fi. Jak dlouho asi bude trvat, než napíšete mapy.google.com a budete si moci zvolit „on-line“ satelitní pohled ?

Jak dlouho ještě bude existovat třískové obrábění ? Máme tu několik technologií, DMLS je jedna z nich, které nám už dnes z kovových prášků „vytisknou cokoli“ i funkční pistoli;) Vytištěné auto už tu také máme a tiskárny na domy už taky existují.

Otázkou zní budou to technologie, co pomůžou, nebo dorazí;)?

Když se oslím můstkem vrátím na začátek této asociace, není to ani tak o „technologiích“, obecněji možnostech co máme. Rozdíl je ve schopnosti člověka komplexně vyřešit problém a to je to co se teď právě neděje.

A kam že nás všechny ty báječné technologie posouvají ?

Všichni se tak hluboce specializujeme, že komplexního vhledu , jaké přesně budou dopady naší tvorby, už téměř nikdo není schopen. Jistě někteří se, alespoň rámcově snažíme přemýšlet nad dopady naší činnosti. „V jednoduchých věcech to jde“, ale čím je vytvořený výrobek komplexnější a umělejší, tím hůře…

Co všechno si právě v tento okamžik „vaříme užíváním plastů“ si někteří z nás začínají uvědomovat. Je, ale i tvojí prací zabývat se jaké budou dopady „tvojí produkce“?public-interest-public-awareness-ads-30

Kdo je tímto problémem zaměstnán ? Tedy mimo popelářů a „odpadářů obecně“. Jenže ani oni neřeší prvotní příčiny, jen pálí odpad – přesouvají problém jinam…

Zdá se mi, že celé „technicky orientované lidstvo“ sice občas pro některý ze „svých nápadů“ sáhne pro některý v přírodě fungující model (funkci, vlastnost). Co jsme ale do své produkce stále nezapracovali, nebo jen okrajově. Je „opravdová recyklace“.

V přírodě odpad neexistuje! Všechno i my jsme tisíckrát stvořeni z recyklovaných základních stavebních prvků našeho světa.

PROČ tento základní princip nezabudováváme i „do svých výrobků“?

Napadá mě omšelá fráze. Jaká bude naše budoucnost ?  Poučili jsme se z historie, nebo budeme pokračovat stejně?public-interest-public-awareness-ads-23

 

Budě ještě nějaká „historie za 50 let“?

Bude s akcelerací vývoje zrychlovat i znečištění ?

Nechci být za škarohlída, ale pokud se začneš zajímat třeba jen o to co jíš. Tak třeba něco zdravého, hm mořskou rybu ? Přečetli jste odkaz, uff, ok tak něco jiného. No dobře tak třeba vařenou kukuřici. Schválně dá se tu ještě sehnat GMO nemodifikovaná ? Ale že nám ji ubývá co? *

Zato lidem přibývá civilizačních chorob. Ubývá času na komplexnější přemýšlení.

Kolik vlastně ještě máme času ?

Využijeme ho smysluplně ?

—————————————————————-

*Dobrý přehled o toxicitě látek na lidský organizmus v čj nabízí www.biotox.cz a to i v členění na jedy organické i anorganické. Včetně rozboru dle prvků.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď