Čelovka Lucifer

Ti z Vás co mě trošku znají vědí, že mezi moje slabosti patří světlo a „světýlka“ v libovolné podobě formě a provedení;)

Taková informace by Vám asi k ničemu nebyla, uvažujete li o koupi čelovky, baterky, nebo jiného přenosného zdroje světla. Mohla by se Vám hodit následující „pidirecenze“.

Dávno už je pryč doba žárovek ať už halogenových nebo kryptonových;) Panují nám LED přátelé. No aby ne konečně nic lepšího dnes v poměru žravost elektrického proudu/ velikost / množství vyzářeného světla na trhu nenajdete.

Samozřejmě LED prodělali v posledních letech prudký rozvoj a momentální tlak velkých výrobců diod spolu s vyřešením mixu správného luminoforu v „bílých LED“ použitých. Nám při kapesní velikosti přináší záplavu kvalitních či méně kvalitních svítidel;)

Dnes není potíž pořídit za pár předražených papírků s nápisem USD rozumnou baterku obsahující CREE XML2😉 To je takový „bumbrlíček“ 5x5mm do kterého z jedné strany nasypete 3V a 3A a zepředu se vyhrne a 1052lm světla.

No a o tom jak se vyhrnou, jak dlouho to vydrží, jak a kam svítí.  Tak o tom rozhoduje provedení baterky/ čelovky.

 

Tak kecal  jsem dost nějaké obrázky a pěkně zostra – Lucifer !

_MG_1843

Petr Dvořák vyrábí kompletně v česku špičkovou baterku s názvem Lucifer nepíšu apriori čelovku, neb k ní vyrábí i držák na helmu, dá se přidělat na řidítka…

Nemá smysl ji tu popisovat detailněji link na jeho stránky popisuje odvedené dílko velmi přesně. Pokud jste nevybaveni akumulátory 18650, dostanete ji i s nimi a nabíječkou. Máte možnost volby jak barevného odstínu LEDek, šířky optiky, barvy atd . Mám variantu LED XML2 5000K, optiky 13+20st. Tedy trochu širší než doporučovaná kombinace 13+13st.

Jak to tedy svítí ? Parádně!

Posuďte z přiložených fotek: Foceno Canon 40D, ISO 1000, clona 3,2 čas 0,2S manuální režim, automatická balance barvy světla,  pro všechny režimy stejné nastavení.

Referenční foto:

Nasvíceno Fordem Focus – tlumená a dálková světla

Jednotlivé režimy „Lucifera“ od nejslabšího po „boost“.

Porovnání dvou LEDek, 18650 akumulátorů a tlumených 2x50W žárovek s 1,5l nafty/h nevychází zle;)

Výdrž „Lucifera“

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď