Velky oheň UF-H6 ;)

Na jaře 2014 jsem pořídil čelovku s poněkud krkolomným názvem UltraFire UF-H6. Je to další variace na téma vezmi CREE XML T6, nějaký driver a 18650 LiOn akumulátor a celé to narvi do co nejmenšího kousku duralu vybaveného páskem na čelo. Jo a musí to svítit. Hodně aspoň hodinu a „míň co nejdýl“;)

No tímto kouskem se skoro blížíme k vyčerpání mého světelného parku;) Je to malá relativně lehká čelovka na běžné užití. Na běhání, nebo nějaké dynamičtější aktivity až tak vhodná není. Především kvůli svému uchycení k pásku. Je to jednoduché silikonové pouzdro na hlavu se dvěma očky, kterými je provlečená čelovka. Původně mělo mít zjevně výrazně větší rozteč ok, ale nějaký chytrolín z číny tam ještě přidělal kovový klips na kapsu a tak držák skončil užší a tedy i méně stabilní. Na běžné nošení v pohodě, na sport fakt ne. Světlo „poskakuje“ a klepe se a není to příjemné pro oči.

Driver této čelovky taky nepatří mezi nejpovedenější neb LEDka poblikává, což je vidět už při práci s obyčejnou vrtačkou – frekvence driveru tedy nebude moc vysoká.

Jinak dílenské zpracování je na čínu poměrně dobré. Pouzdro je kompaktní a lehké.

V ideálním případě vyměnit driver a přehodit do slušnějšího držáčku a je z toho fajn čelovka;)

Samo sebou ve srovnání s předchozími je na fotkách „trochu tma“ což je dáno poněkud menším výkonem do LED a jejím odstínem „trochu do zelena“.

Takže jak to svítí:?

A ještě referenční foto Ford Focus tlumená/dálková.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď