Jak z nás média dělají blbce ?

Nejčastěji záměrně. Někdy jen „zkrácením“ článku na tzv. nejzajímavější minimum. Nic proti 100+1 nemám, jen tenhle konkrétní článek v titulkem „Brány do pekel: Obří závrty, které spolknou i třípatrový dům“ je už vážně za hranou rozumného „zkrácení.
Když si tamtéž totiž přečtete o „Ďáblových čelistech“ máte jakýsi nedefinovatelný pocit ohrožení, jako by se to mohlo stát kdekoli.
Ale ono nemůže ! Neb to co se stalo v roce 2010 v Guatemala City se nestalo poprvé a díky geologické situaci pod městem asi ani  naposledy.

Celé město totiž leží na „řečeno novinovým žargonem – smrtící“ kombinaci hornin v podloží – vápenec, sopečný popel, pyroklastický sediment.  Pokud se do této kombinace vloží dostatečné množství vody, z monzunových dešťů nebo prasklého vodovodního potrubí. Nastane postupné podemletí podloží, neb voda si vždycky cestu najde a následně i propad povrchu. Jako třeba v roce 2007 tamtéž. Doporučuji pročíst uvedené linky…

Fakta: Propadla se továrna, 5 mrtvých lidí,

Ty ostatní obrázky naplácané pod sebe v původním článku 100+1 spolu nijak geologicky nesouvisejí, snad jen se dají lidově spojit pod označením „díra do země.

Pokud je to jasné i mě jakožto průměrnému SŠ s nedokončenou VŠ, neměl by tohle už podchytit redaktor ?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď