Dřívkáč

Chodíte li občas ven, lhostejno jestli jako turisti,  trapové nebo čundráci. Narazíte na problém váhy vybavení při cestě “ na těžko“. Jedna z možností jak si pěkných pár gramů odlehčit, je nechat doma vařič. Nebo ho spíše nahradit „dřívkáčem“. Doby kdy si člověk musel vyrobit „monstrum kovářské výhně“  obsahující nejen vařič, ale i dmychadlo a jeho pohon. Jsou naštěstí pryč.
Existuje celá řada malých lehkých dřívkáčů, které využívají „komínového tahu“ i bez dmychadla a jeho řevu.

Jako jeden z velmi povedených se mi zamlouvá 4 Heat stove. Což je několik kousků nerezového plechu v pytlíčku s váhou 200gramů. Palivo nosit netřeba všude kolem se nějaká suchá větev najde. Video-recenze.

Kdo by nechtěl utratit 630Kč, může zajít do Kv-ikey a za 50Kč si „ubastlit“ dřívkáč z nerezového odkapávače na příbory . Jde to i jednodušeji než ve zmíněném odkazu. Místo kovových paciček se použijí jehly z nerezového drátu a dolů se našroubují jako nožky M4 /50mm. Sníží se tím váha.

Ideální je vařit v nádobě o něco menší než dřívkáč, lépe se tak využije teplo z něj odcházející. Hezky je to vidět ve videích dřívkáče udělaného z „Švédské jídelní soupravy„.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď