Chudáček kočička ?

Máte taky pocit, „že chudáček kočička – je jí zima“?  S touhle argumentací přijde vždycky s ochlazením, nějaká ta žena, či dítko – dům obývající. A cpe kočku dovnitř do tepla.

Jak je to vlastně doopravdy ? No soudě podle chování koček, by to tak vypadalo, ale bude to nejspíše stejný druh „vyčůranosti“. Podle něhož kočka žebrá o jídlo – jak kdyby „týden nežrala“, už hodinu po vyprázdnění misky.

Podívejte se na následující fotku z termo-kamery:

FLIR0162Zde je kočka spokojeně sedící venku v -8°C. „Nejteplejší“ jsou její oči a vnitřky uší. Celkem předvídatelně místa neosrstěná, jinak se zdá být docela spokojená a z fotky je jasné, že její kožich velmi dobře hřeje. Foto je z „návětrné strany kočky“ . Věřte,  umí si najít nejteplejší místo, nebo podklad, který nestudí velmi snadno.

 

FLIR0169Zde je vidět kočka v „nažhaveném stavu“;) po vpuštění do baráku. Vpravo její „duch“ – tepelný obrys na dřevěné podlaze kde ležela.

Závěr z pozorování a snímání termo-kamerou je tedy jasný.

Kočka povalující se spokojeně v baráku se pouze „vyhřívá“. Podobně jako to dělá na sluníčku v časném létě. Když je opravdu horko, leží ve stínu.

I v mrazu je v klidu venku s tlapkama pod sebou je jí zjevně „pohodově“. Neb když je opravdu zima a hnusně, zaleze si do sena a spokojeně vegetuje.

Pustíte li ji do vyhřátého bytu, je to podobné jako když pořádně oblečení, vlezete do sauny.;)

Jinak termo-kamera je fajn „hračka“ i velmi užitečná nástroj při měření.

FLIR0167

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď