Špiclování

Není to tak dlouho co českou politickou scénu jitřili „odposlechy“ a Rathovi „sedmičky“ už v českém hospodském folklóru jistě zdomácněli;)

Nikdo si nedělá iluze o tom, že jde o špičku ledovce, kterou se „někdo“ rozhodl „odseknout.
A jistě tušíte, že prostředky na špiclování v ČR, tedy podle ministerstva vnitra (roční rozpočet- 41,9 miliardy Kč), nejsou v porovnání s USA – světovou špiclovací supervelmocí, ničím.
U nás máme Vojenskou rozvědku a („kontráši“ jako součást StB byla zrušena 1990), tak tedy máme BIS a UZSI.

O rozsahu špiclování USA kolují nejen legendy, ale občas „uniknou“ i velmi pozoruhodné informace. Jistě si pamatujete jak se tvrdilo v 90 letech, že CIA dokáže z družic číst titulky novin. No upřímě řečeno věřím, že by mohla pokud by se o takovou ptákovinu zajímala;)

Nicméně dnes je zcela jistě mnohem dál.
V roce 2012 předal NRO NASA dva „nepotřebné satelity“. Šlo o teleskopy s průměrem zrcadla 2,4 metru, které svými parametry velmi připomínají Hubbleův teleskop, jen s trochu širším ohniskem;)  V češtině třeba na OSLU. Z jedné sondy bude zřejmě hledač exoplanet, ale jde o plány na rok 2019.

No tak tedy vraťme se k úvaze čím asi tak disponuje  NRO, když jsou takhle vyspělé satelity najednou nepotřebné ? I s takovými „nepotřebnými šroty“, které věnovala NASA. By měla být s přehledem schopná monitorovat nejen kterékoli místo na zemi s detailem o kterém se googlím mapám ani nezdá. A to nejen ve viditelném, ale zcela jistě i infračerveném spektru.

S takovým teleskopem, vám v klidu spočítá chlupy na zadku, když budete v klidu ležet na trávníku;) I NASA plánuje osazení snímače s 288Mpixely a to „jen pro lov exoplanet“.

Zkombinujte si co všechno vidí NRO s totálním šmírováním internetu, které provádí NSA a zjistíte, že iluze soukromí. Je značně ošemetná iluzorní. Od „pádu dvojčat“ a schválení „patriot act“ dostali všechny šmírovací agentury USA značně přidáno jak na rozpočtu tak na pravomocech. Obecně se ví, že NSA má povoleno šmírovat kohokoli a kdekoli.
Konečně Julian Assange a jím spoluzaložené Wikileaks z tohoto zahnívajícího rybníčku vytáhli sice jen pár, ale i tak pěkných kapříků. Už jen diplomatická korespondence velvyslanectví USA v ČR je zajímavé počtení. Nebo jak si hlídali Havla v 1976 a další už za „komančů“.

Pokud si spojíte veškeré informace do jednoho celku, pochybuji, že na světe bude byť jen libovolný člověk o kterém některá z následujících služeb „něco neví“, případně se na požádání nedozví naprosto vše.

O tom, že si tyto služby vzájemně vyměňují data se jistě příliš nepochybuje. Taky všichni sw výrobci sídlící v USA jsou nuceni do svých operačních systémů zabudovávát „zadní vrátka“ pro využití NSA.

To co vynesl Edward_Snowden o PRISM a projektu Tempora Vám dá  rámcový přehled o rozsahu šmírování  nejen vládou spojených států, ale celé anglofonní aliance Austrálie (ASIS), Kanady (CSEC, CSIS), Nového Zélandu, Spojeného království (GCHQ, MI5, MI6) a USA (CIA, FBI, NSA). A pochybuji, že MOSAD by v tom hle nejel s nimi. Tedy kdokoli komukoli zavolá, napíše Tempora uloží i když nejste terorista na 30 dnů, prý;) Jen NSA má kolem 40. tisíc zaměstnanců, kolik mají další agentury ? Kdo ví.

Kolik z nich si “ jak vedlejšku“ s kamarády z vejšky – vlivnými majiteli různých firem občas nezajde na kefe a pokec ?

Šifrujete ? Jen tak dál, tihle chlapci mohou louskat šifry „hrubou silou“, ale proč by to dělali, když si z vašeho komlu opatří klíč;) A vlastně, vždyť ani není třeba, protože máte nový velký hard-disk v jehož firmware je už také takový „malý virus“ – zadní vrátka.

Orwel a 1984 ? , nee to je příliš hrubé, tahle ideopolicie přece používá mnohem „jemnější metody“ a když selžou vždy se dá nasadit „humanitární bombardování“. Tedy pokud je proč, že ono to přece jen něco stojí a v první řadě se na tom musí vydělat!

Tímto zdravím své šmíráky do NSA přeju jim hezké – no podle jejih času asi odpoledne a pozvedám k webkameře svého notebooku číši červeného. Venku je zataženo a chci jim popřát čistý obraz;)

Černou izolačku přez ni přelepím později. Jen tak pro svůj dobrý pocit, ,vím že to mnoho neřeší…

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď