Do vzduchu!

Klídek, článek není o třaskavinách;) Je o evoluci až revoluci vrtulníků a modelářství směrem ke stále pokročilejším „octokoptérám“ dronům a VTOL modelům pro vzdušné snímkování.

A pojďme začít tím skoro nejlepším co je v současnosti ke koupi 3DR Solo drone

Je to mimořádně „nabušený dron“ pro letecké snímkování . Nabízí nejen živý náhled snímaného videa, GPS navigaci a stabilizaci, ale počítejte s pokročilými funkcemi jako je „jízda po drátě“, „filmové kolečko“ a následuj mě. U posledního asi třeba vysvětlení není. „Jízda po drátě“ je předem definovaná trasa letu a následné pomalé či rychlejší snímání. Filmové kolečko je oblet snímaného objektu v kruhu či elipse. To celé s kamerou na ovládaném závěsu 1200USD. Malá chyba je, že nezasílají do ČR, ale to už je dnes přez přeposílací služby řešitelné.

 

Pokud srovnáte s v ČR nejprodávanějším DJI Phantom ;´)

Dron si dnes ani není třeba kupovat jako „celé zařízení“, ale dle vlastních preferencí sestavit „jako lego“ z jednotlivých komponent. Je jich velké množství a pokud použijete před programovaný kontroler obejdete se i bez znalosti programování. Tředab R3D Pixhawk je velmi oblíbený kontrolér.

Doporučuji k přečtení:

Samozřejmě je to „pořád jenom chytřejší model“.  Ale vzpomeňte si jak vypadali modely vrtulníků před 5 lety!
Jednoduché RC na 27MHz většinou 3-4 kanálové, dosah tak maximálně 100metrů a průměrná doba letu 6min. A ovládat vrtulník vážně není věc, kterou se naučíte za 5minut;)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď