Digital attack

Pokud máte pocit, že snad je internet klidné mírumilovné místo/prostor ? Musím vás bohužel vyvést z omylu, je to přesně na opak. Neustále někde na pozadí probíhají útoky „hrubou silou“ nebo „lstí“ o ovládnutí počítačů, serverů, nebo dalších částí infrastruktury.

Doba „kdy si programátoři hráli“ už minula a dnes je to převážně o penězích. Kde se berou ? Od uživatelů třeba pomocí Cryptorbit viru a podobných radostí.

Klikli jste na „hezké obrázky“? No tak za odměnu máte virus, který zakryptoval všechny Vaše  dokumenty, na zaplacení máte týden, pokud ne o všechny jste přišli…;( Drsná, ale realita v poslední době jsme tu takové počítače měli tři, běžní uživatelé.

Mapa digitálních útoků

Kaspersky attack map

Dávejte si pozor co stahujete, co spouštíte a to hlavně na „Windowsech“ , i když je třeba se zabývat i zabezpečením třeba webu, který Vám běží na WordPressu, správným výběrem routeru, domácího NAS atd.;)

Na weby provozované pod WordPressem se mi dost osvědčil plugin Wordfence a samozřejmě pravidelné updatování, silné heslo a ideálně i omezit na IP odkud se lze do webu přihlásit k jeho správě. Mimochodem heslo 123456 a podobné vlastně ani heslem nejsou, pokud někde takové máte můžete o přístup chráněný podobně mizerně přijít klidně do 15. minut od připojení stroje k síti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď