Co všechno jsme předali byrokratům ?

Máte pocit, že „všechno se dělá v Číně“ ? Ano. Hmm zatím ještě všechno ne, otázka zní kdy k tomu dojde. A druhá otázka zní kdy nás kompletně převálcuje. Proč ? No protože jsme veškerou rozhodovací pravomoc předali do rukou byrokratů a dnes z valné části i EU.

Jistě zamlouvá se mi svoboda cestování, projevu, možnost kecat si co chci… Jen mě napadá jestli cena za tyto benefity není přehnaně vysoká. Proč se mi zdá vysoká ?

Inu zkuste si dnes v ČR jen tak doma vařit marmeládu a prodávat ji . Skočí po vás nejen hygiena, ale i mrak dalších a všichni budou chtít tu či onu „ptákovinu“ bez které, ale v žádném případě nemůžete podnikat.

„Ale já vařím týdně 150 marmelád doma v kuchyni a nemám si z čeho zaplatit provozovnu v nerezu se všemi blbostmi za 3 miliony!“
Je fajn vyrábět perfektní elektromotory s výbornou účinností,ale všechny legislativní náležitosti prostě nezaplatíte. A pokud ano už nebudete mít za co vyrábět.

Ano je to tak, už nestačí něco zvládnout, vymyslet, umět. Do všeho musíte ještě napumpovat obrovský počáteční kapitál a doufat, že se Vám vše někdy vrátí. A nedej přírodo, když zaměstnáte nějakého člověka, to teprve začne úřední šiml řechtat!

Co víc „šrouby“ jsou v průběhu času stále více utahovány. Ve jménu bezpečí, pohodlí, sociální rovnosti a jiných fiktivních blbostí?
Ne ve jménu zpohodlnění mas, zvýšení závislosti na státu, soukromém kapitálu – který stále bobtná a roste.

Kdepak dnes si nepostavíte auto a nemůžete s ním na silnici, to by mohlo ohrozit provoz!

Kdepak, žádné malo – výrobny marmelád, co zdraví populace.

A zisky Babišova Agrofertu a podobných producentů „jídla“ – jen příklad za všechny, stále rostou. Nejsou přece charita, dělají to pro zisk.

Dotace EU tuhle skluzavku ještě v notné míře polili tunami řepkového oleje a my jsme už dostatečně namydlení, rychlost se zvyšuje.

Otázka jen zní jak hluboký bude pád, co všechno si natlučeme a jestli nám (reálněji našim dětem) zbude síla z té žumpy vylézt a začít znovu a lépe.

V dnešní malé Česko moravské kotlině totiž nejde nic moc nového dělat, množství povinností a papírů totiž spolehlivě jakékoli nápady ubije hned v počátcích.

A proto se milé děti toho tolik dělá v Číně, tam sice musíte držet hubu a krok, ale když ho držíte, nároky jsou minimální a poštovné je zdarma;)

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď