Kde nakupovat?

Velkoplošné dřevěné materiály se v Brně dají koupit různě. Pokud potřebujete velké množství – stavba. Hledejte na netu a poptejte výrobce.

Pro „pár desek“ především velkoplošných materiálů zajeďte na řípskou drevovbrne.cz . (AZ Wood)

V poslední době jsem ještě objevil: Překližky a výrobce spárovky – Pila Podivín. (zatím bez zkušenosti)

Plošný materiál, kování atp. jde koupit v KILI. Démosu který je velkoobchodem s dost komplexním sortimentem a eshopem pro objednání a to včetně nářezového centra. Ochotní pomoct s kusem MDF byli i v Stavotes (paní nabízela, že se poptá nějakého truhláře co u nich nakupuje) . Ale stejně jako v předešlých velkoobchodech,  prodávají jen celé plotny!!!

Teoreticky snad nařežou pár kousků u Potrusila , netestováno.

A levně by mohlo jít nakoupit „použitý“ materiál na BVV.

Chystám se vyzkoušet Ráj Dřeva  uvidíme.

Chcete li spárovku tak v Brně Domestav a tamtéž i kování, úchytky, spojovák, výsuvy a nábytkové „specialitky“.

Nicméně nejčastěji (a nejraději) kupuju spárovku na netu. Borovice, smrk,  modřín, dub p-ronic.com a hevea a akát na heveawood.cz . V poslední době bohužel nemá smysl kupovat jak spárovku tak ani spojovák v „obchodácích“ typu Globus, nebo Hornbach, tedy až na vyjímky jsou to předražené „šmejdy“ kvality C z polska prodávané jako A.
Jak říkám až na vyjímky, neb třeba v Hornbachu aktuálně roste spárovka z Paulovnie což je extrémě lehké a tedy i nepříliš pevné dřevo. Na dvířka do skříně fajn, na korpus už méně;)

 

Spojovací materiál – AZ Profi má několik domén az-profi konstrukcni-vruty-eurotec.cz anebo sponkovacky-kovani-vruty.cz

Konstrukční vruty, patky atp. Pro drobný materiál je tu samozřejmě „Šroubek a Vroubek“ reálně nářadí Barták se slušně širokým sortimentem jak metrického, tak i „dřevo-spojujícího“ materiálu.

Speciálka na kování pro dveře a okna, zatím bez osobní zkušenosti. Sklad v Brně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď