Polstrování stropu v autě

Jezdit ve staré V70 má svoje hranaté kouzlo, ale i pár problémů;) S blížící se dvacetiletkou jich pomalu přibývá. Jeden co mě potkal letos, bylo odpadávající textilní čalounění stropu.
Pokud má vaše Volvo podobnou bolístku, máte samozřejmě možnost zajet na vrakoviště a funkční „tapec“ celý zakoupit. No a modlit se, že brzo třeba neupadne taky. Já se vydal tou pracnější cestou.

Krok č.1 vytáhnout stávající „tapec“ z auta. To vyžaduje odmontovat většinu plastů kolem, ale je to jen pár šroubků a nějaké ty plastové „naklapávací“ zámky. Cca 1,5h práce. Potom musíte odstranit rozpadlej molitan ze skořepiny, průmyslovej vysavač a ocelovej kartáč jsou nejlepší volbou. Jak to asi vypadá ?

Potom v Brně vyrazíte do BPP (čalounické potřeby) a pořídíte 2 lepidla „Palty“ ve spreji se zvýšenou teplotní odolností.
V Řempu si pořídíte šedou stropovou „hadru s podlepeným molitanem“. Nasadíte si na nečisto na skořepinu, přehnete napůl.Na přehnutou stranu textilu i na skořepinu nastříkáte lepidlo, vždy po cca 20-30cm kouscích a rovnou přitisknete látku ke skořepině. Pokračujete ke konci a potom od středu druhou polovinu.
Nakonec se vyříznou otvory, ořízne se po krajích přebytek „hadry“ a nainstaluje zpět do auta.
A půl dne zmizelo …

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď